Melyek a legnépszerűbb távol keleti, azaz kínai bejárati ajtók?

Három márkát emelnék ki, ami úgynevezett említésre méltó, a többi az szó szerint hulladék. Pár szó a „hulladékról”. Kínában tízezres darabszámban készülnek azok a bejárati ajtók, amelyeket a barkácsáruházakban vagy egyéb hirdető portálokon értékesítenek, pár tízezer forintért. Aki egy kicsit a földön jár, tudja nagyon jól, hogy 2025-ben minden ár az egekben van, és aki úgy gondolja, hogy 50-60 ezer forintért lehet bejárati ajtót venni, amiben még zár is van, annak sok sikert. Egy pár hónap múlva előjönnek a hibák, kezdődik az olcsó húsnak híg a leve történet.

De visszatérve a cápákra, a vetélytársak, amelyeknek hatalmas a piaca hazánkban. Népszerűségük a jó reklámnak köszönhető, és viszonylag jó árban meg is vásárolhatók. Ha egy kicsit körbenézünk egy lépcsőházban egy 50 lakásos társasháznál, akkor kb. 40 ajtó kínai. Vajon miért?

HiSec kínai bejárati ajtó, aminek világít a kilincse

Szakmai szemmel, illetve az elmúlt 15 év tapasztalatát nézve, ez a típus a legjobb minőség a piacon, bárki, bármit is mond, ennek van a legnagyobb neve ebben a kategóriában. Ráadásul a magyar forgalmazó törekszik a folyamatos alkatrészek utánpótlásáról. Amennyiben vannak negatív visszajelzések az ügyfelek/megrendelők részéről, próbálják kiküszöbölni azokat a kínai gyártó céggel. Típushibája ennek is, hogy a kilincs letörik vagy a külső, vagy a belső oldalon. Illetve a rossz beépítés miatt, nyekereg, kattog a zsanér, amellyel nem lehet mit kezdeni. Érdemes benne kilincset cserélni, ha letörik, ennek a költsége 36.000 forint Budapesten. Aki komolyabb biztonságra vágyik, annak az alsó- és felső zárbetéteket kicseréljük, Izraelben készült biztonsági verzióra. Ezeknek az árairól weboldalunkon tud tájékozódni, vagy hívja ügyeleti telefonszámunkat!

Secdoors távol keleti csodaajtó, felső tekerőgombbal a kényelemért

Ez a típus a 2. helyen áll a HiSec ajtó után, aki az első helyen gyökeret eresztett. A Secdoors ajtó két zárral van ellátva, egy hárompontos alsó zárszerkezettel, ami kétfordítású cilinderbetéttel működik, továbbá egy felső, egypontos zárszerkezettel. Ez a kínai vállalat úgy oldotta meg a felső zárbetét működését, hogy egy belső gombot tett a kulcsos nyílás helyére, ezt a magyarok nagyon szeretik. Ha zárat cserélünk, nem is engedik, hogy kulcsosat tegyünk be helyette. A Secdoors kínai ajtó kilincsét záráskor a legtöbb esetben fel kell emelni, így történik a reteszelés. Míg a HiSec kínai ajtó esetében simán csak két fordulattal zárjuk az alsó- és felső zárakat.

Ennél a típusnál is megtaláljuk a jól bevált kínai megoldást, hogy van egy éjszakai pánikfunkció, amit belülről egy félfordulattal elfordítunk, ez kívülről egyáltalán nem lehet kinyitni. Ennek azért megvan az a veszélye, ha valaki rosszul van a lakásban, vagy csőtörés történik, akkor ezt kívülről nem lehet kinyitni csak úgy, ha a külső kilincset lefúrjuk, hogy vissza lehessen nyitni a szerkezetet. Ennek a kilincse nem világít.

Melyek a legnépszerűbb távol keleti, azaz kínai bejárati ajtók?
Melyek a legnépszerűbb távol keleti, azaz kínai bejárati ajtók?

Terrasec távol-keleti kínai ajtó, kétzáras kivitellel, mint a társai

A legújabb modell a piacon, amelyben szintén van beépített csengő, nagyméretű halszemoptikás kitekintő, ugyanúgy, mint a fenti változatoknál. Szintén két zárral van ellátva, a felső úgyszintén tekerőgombos, mint a Secdoors-nál, nyilván innen történt a koppintás.

Ezeket az ajtókat Kínából hozza be valami szlovák cég és úgy kerül beszerelésre. Az új ügyfelek visszajelzését hallgatva, elég sokan meg vannak elégedve, mind a beszerelés kivitelezéssel, mind az árat tekintve is. Ha jól emlékszem, mind a három típust régebben 85.000 forintért szerelték be, ez nyilván jó pár évvel ezelőtt volt. De mióta emelkedtek az árak, szinte mind a három ajtó esetére ráhúzható az, hogy az ár kb. 220.000 forint, beszereléssel együtt Budapesten, és Pest megyében is.

Mi ajtóbeépítéssel nem foglalkozunk, az egy teljesen különálló szakma. Maradunk a zárszervíz szolgáltatásnál, segítünk a bajbajutottaknak, illetve azoknak, akik frissen vásárolt ingatlantulajdonosok és új kulcsokat szeretnének, vagy ha letörik a kilincs és pótolni akarják.

Levonható következtetés, összegzés a kínai ajtókról

Mi zárszerelő szakemberként soha nem vennénk ilyet, mert rengeteg velük a gond hosszútávon és az anyaga sem jó. Nyilván figyelembe kell venni az árat, amit a magyar emberek a bejárati ajtó cseréje alkalmával ki tudnak fizetni. A HiSec ajtó lehet talán a legjobb megoldás, ha másik ajtót szeretnének beszereltetni a régi, elhasználódott helyett. De itt is a több a kevesebb, próbáljanak megfelelő, korrekt munkavégzést kivitelező vállalkozás keresni. Sajnos napi szinten találkozunk rosszul beépített kínai ajtókkal, amelyekkel utólagosan már nem lehet mit kezdeni.

Végezetül, egy kínai ajtó nagyjából 200.000-250.000 forint körül van beszereléssel együtt, és szerencsés esetben 4 -5 évet kibír, nem lesz vele gond. Viszont itt azért tudni kell, hogyha nincs benne a zárbetét cserélve, előfordulhat, hogy váratlan látogató tiszteli meg a lakást (betörő formájában). A tisztán látás miatt: egy olyan típusú bejárati ajtó, amely visszatartja a betörést, illetve jól szigetel, masszív, robosztus kb. 500.000 Ft-ba kerül beszereléssel együtt, ezek 10-15 évet kibírnak garantáltan, gondozásmentesen.

Melyek a legnépszerűbb távol keleti, azaz kínai bejárati ajtók?
Melyek a legnépszerűbb távol keleti, azaz kínai bejárati ajtók?